-
1
ביצה
2
התעוררות
3
סקרנות
4
ביטחון
5
תיאבון
6
תעופה

היום הזה הגיע. עוברים דירה!

טיפים לעוברי הדירות

עמית מזרחי

מדובר באחד הימים המלחיצים והעמוסים ביותר בחיים של כל אחד ואחת מאיתנו כמעט. בין האיחורים של המובילים לאריזות האינטנסיביות יש כל כך הרבה דברים לדאוג להם.

אז, לקחת נשימה עמוקה...

אספתי בשבילכם מספר טיפים חשובים להתנהלות נכונה לילה לפני, וביום האינטנסיבי של המעבר, כך שהוא, ובכן, יעבור מהר. 

טיפ ראשון: תנוחו ותתכוננו

אני יודע שאתם מתרגשים מאוד, והלחץ שמא שכחתם משהו משפיע, אבל אל תתנו לזה להפריע לכם לישון לילה לפני. היום של המעבר הוא יום קשה ואתם צריכים את כל הכוח והסבלנות שאתם יכולים לגייס. "לילה לבן" לפני יום מעבר לא עשה טוב לאף אחד. כמו כן, מומלץ בבוקר יום המעבר לשמור חניה מוקדם למובילים. קרוב יותר = סיכוי קטן יותר שהמובילים יתעייפו מהר ומשהו חס וחלילה יישבר. 

טיפ שני: רשימות

כדי להוריד את מפלס הלחץ ולהעלות את הביטחון שלא תשכחו דבר, מומלץ  להכין רשימות מסודרות: רשימה של דברים שאסור לשכוח שיוצאים מהבית (לדוגמה צ'קים או מזומן כדי לשלם למובילים, מפתחות) רשימה של כל הציוד שהמובילים צריכים לקחת כדי לעקוב שהכל הגיע, והגיע תקין, רשימה של הארגזים ותכולתם או כל רשימה שתעשה לכם סדר בראש ותאפשר להוריד את הרגל מהגז רגע לפני.

טיפ שלישי: מובילים 

מומלץ להכין משפחה וחברים שיהיו עם המובילים אם אין באפשרותכם להיות נוכחים, על מנת לוודא שהציוד שלכם מועמס בדאגה ובזהירות הנחוצים. מומלץ להכין שתיה ונשנושים כדי לשמור על מצב רוח טוב, אם העבודה הייתה טובה אפשר לתת טיפ בסיום. מדובר בעבודה פיזית קשה מאוד ורוב הסבלים מצפים לטיפ בדיוק כפי שמלצר יצפה לו בסיום ארוחה. מומלץ לסכם מראש על גובה עלות העבודה ולסגור את התשר כחלק מהמחיר. אל תשכחו לשאול על ביטוח. 

טיפ רביעי: חשוב לך? אריזה והובלה עצמית עדיפה

אם יש ברשותכם ציוד יקר, תכשיטים, חפצי ערך, לפטופים או כל ציוד שחשוב לכם, לא מאוחר מידי - קחו אותו אתכם ברכב הפרטי. כשאני עברתי דירה לקחתי את הטלוויזיה שלי במושב האחורי. שימו לב כמובן לא להשאיר את הציוד הזה לבד ותבדקו תמיד שהחפצים האישיים שלכם, בין היתר הטלפון, המפתחות של הדירה הישנה והמפתחות של הדירה החדשה, ארנק והתשלום למובילים נמצאים עליכם ולא הלכו לאיבוד בבלגן. 

טיפ חמישי: תהיו גמישים

לפעמים, גם אחרי שסוכם מחיר עם המובילים, מתגלה, כי קיים קושי טכני או פרטים חדשים שלא מאפשרים למובילים לעשות את העבודה בצורה ובאופן שסוכם מראש. לפני מספר שנים עברתי מקומה שלישית עם מעלית, לקומה שלישית עם מעלית. קיבלתי הצעת מחיר, אך כשהסבלים הגיעו, התגלה כי המעלית הייתה קטנה מידי לרוב הציוד שלי ולריהוט הגדול והם נאלצו להוריד את הציוד ברגל. מובן, שבמצב דברים זה יש צורך לדבר מחדש על המחיר של המעבר ולסגור את זה לפני שמתחילים בעבודות. 

טיפ שישי: תוציאו מהמעבר את המירב

אל תתביישו להגיד למובילים איפה אתם רוצים כל רהיט וכל ארגז. הדבר האחרון שאתם רוצים זו ערימה של ארגזים ורהיטים בסלון של הבית החדש. רק המחשבה להתמודד עם ההר הזה יכולה לדכא כל אחד. מיון לפי חדרים יקל על לסדר, לפרק ולארגן את הציוד. רוב המובילים ישאלו אתכם איפה אתם רוצים כל דבר אבל אם לא, תזכרו שמה שלא יגיע למקום שלו עם המובילים יעבור על הגב שלכם.

טיפ שביעי ואחרון: תעדכנו את העולם

אין דבר יותר מתסכל מלא לקבל את החבילות שהזמנת ולגלות שהקניות שלך באיביי הגיעו לדייר החדש בדירה ממנה עברת. תעדכנו את הכתובת החדשה במשרד הפנים, תסגרו חשבונות ותלכו לדואר ישראל לבקש את אופציית "עקוב אחרי" כדי שהדואר שלכם יגיע עד אליכם.

לרשימת ספקים המלאה שכדאי לעדכן היכנסו לכתבה הזאת.

יש משהו שפספסנו? רוצים לספר לנו על המעבר שלכם? 

שלחו לנו את הסיפור שלכם ל - support@quicknest.co.il עם השם שלכם ונשמח לפרסם את הסיפור בבלוג שלנו.